Isınma maliyetinin giderek arttığı ülkemizde yalıtımı olmayan veya tam olarak yapılmayan bir çok yapı mevcuttur.Yalıtımsız çatılar ısınma giderlerimize doğrudan etkilediği için çatılarda ısı yalıtımı büyün önem arz etmektedir.Burada dikkat edilmesi gereken husus çatı yalıtımında kullanılan ürününü kalitesidir.Çatı yalıtımında sprey poliüretan uygulaması günümüzde popüler olan bir ısı yalıtım uygulamasıdır.

Sprey poliüretan nedir ? 

Poliüretan köpük uygulaması ek yeri bulundurmayan , bütün alanlara tek parça olarak sorunsuz bir biçimde uygulanabilen ısı köprülerini tamamen ortadan kaldıran yeni nesil bir sprey yalıtım sistemidir.Sprey poliüretan ile yalıtım yapılan mekanlar kışın sıcak yazın serin olmaktadır.Poliüretan sprey uygulaması ısı yalıtımı istenilen her  alanda sorunsuz olarak uygulanabilir.

Sprey poliüretan uygulaması mobil sprey izolasyon araçları ile yerinde imalat esasına dayanmaktadır.Bu mobil araçlar uygulama yapılacak alana yaklaşır ve binadan 380W elektrik enerjisi alır. Elektrik bağlantısı yapıldıktan sonra sprey poliüretan uygulaması yapılacak yüzeyin şekline göre gerekli makine ayarları yapılır.

Sprey poliüretan uygulamasının kusursuz bir ısı yalıtımı sağlayabilmesi için makine ayarlarının tam olarak yapılması gerekmektedir.Makinenin ısı ve basınç ayarları mutlaka yüzeye göre ayarlanmalıdır düşük basınç yada yüksek ısıda poliüretan ham maddesi sağlıklı bir şekilde reaksiyona giremediği için hatalı bir uygulama meydana gelebilir.

Yalıtım uygulamasına geçilmeden önce poliüretan sprey köpük uygulaması yapılacak alanda kamufle edilecek malzeme var ise mutlaka naylon branda vb. kamufle malzemeleri ile kamufle edilmelidir.Sprey poliüretan uygulaması yağ , su pislik olmayan her alana mutlak bir kuvvet ile yapışmakta dır. Bu nedenle uygulamanın gelmesini istemediğiniz alanları kamufle etmenizi öneririz aksi taktirde temizlemesi zor ve zahmetlidir.

Kamufle ve maskeleme işlemleri tamamlandıktan sonra ısı yalıtımı istenilen her alana poliüretan sprey püskürtme yöntemiyle uygulanır yapılan poliüretan uygulaması anında kurur.Poliüretan uygulaması b2 sınıfı alev yürütmez sınıfına aittir.Çatıda elektrik kablolarında çıkabilecek olası bir yangını engellemektedir.Ayrıca poliüretan uygulaması ters tavan çatı gibi alanlarda kapalı hücreleri sayesinde su yalıtımı görevi de  yapmaktadır. Isı yalıtımı uygulamasunda Gürpol sprey poliüretan köpük uygulamasını tercih eden firma ve şahıslar ayrıca firmanın müşterilerine sunmuş olduğu 5 yıl işçilik + 10 yıl malzeme garantisi altında olmaktadır.

Tüm müşterilerimize yazın serin kışın sıcacık lokun tadında hayat dileriz.

Alıntı : https://www.gurpol.com