Sprey Poliüretan köpük fiyatları hakkında bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Poliüretan Sprey uygulamasının fiyatlandırma yöntemi iki şekilde yapılır. Sprey poliüretan fiyatı kilogram ( kg ) veya metrekare ( m2 ) birimleri üzerinden iki ayrı şekilde tüketiciye verilebilir. Sprey poliüretan uygulamasında ucuz sprey poliüretan istendiği ölçüde kalitenin azalacağı unutulmamalıdır. Sprey poliüretan köpük uygulaması olarak sektörümüzdeki en büyük handikaplardan birisi tüketicilere keşif veya teknik ziyaret esnasında gösterilen el numunesinin kg/m3 yoğunluğu ile birebir uygulamada kullanılan sprey poliüretan hammadde kg/m3 yoğunluğunun aynı olmamasıdır. Yani özetle müşteriler etkilenmek için keşif sırasında sert numune gösterilerek uygulamada düşük sertlikte/yoğunlukta sprey poliüretan hammaddesi kullanılmasıdır. Tüketicilerin el veya göz yordamıyla bu farkı anlaması oldukça zordur. Çünkü tüketiciler ( inşaat müteahhitleri dışında ) muhtemelen hayatlarında ilk defa sprey poliüretan uygulaması yaptırıyordur. Tüketicilerin bu nedenle yaptıracakları sprey poliüretan hammaddesinin TDS dediğimiz teknik bilgi formunu uygulayıcıdan isteyerek varil üzerindeki lot numarası ile karşılaştırması ve böylece bilinçli bir tüketici örneği sergilemesinde fayda vardır.

Sprey poliüretan fiyatını tüketicilerin kg birimi ile fiyatlandırarak satın almalarında hakkaniyet olarak fayda vardır. Çünkü nihayetinde sprey poliüretan uygulaması sprey bir uygulama olduğu için plaka plaka döşenen ısı yalıtım levhaları ( XPS-EPS-CAMYÜNÜ ) gibi sabit bir kalınlıkta olmamaktadır. Tüketicilere bu bağlamda tavsiyemiz ortalama 500 kg ve üzeri sprey poliüretan hammaddesi kullanılacak uygulamalarda mutlaka kg birim fiyatı ile çalışmaları ve açılmamış variller ile işe başlanmasını şart koşmalarıdır. Sprey poliüretan kg gideri makine üzerindeki dijital veya manuel sayaç kontör göstergeleri üzerinden de takip edilebilir. Ancak burada da 1 kontörün kaç kg değer belirttiği konusu suistimal edilmektedir. Örnek olarak Graco H-25 marka makinenin 1 kontör sprey poliüretan hammadde sarfiyatı 0,30 kg / 300 gr olarak teknik kitapçığında da belirtilmiştir. Burada uygulayıcı firma tüketiciye 1 kontör 0,40 kg / 400 gr derse sıkmadığı sprey poliüretan hammaddesinin parasını almış olmakta, haksız kazanç devreye girmekte ve işi ucuza yaptırdığına sevinen müşteri aslında daha pahalıya yaptırmaktadır.

Sonuç olarak tüketicilerin kurumsal ve sektöründe belli bir geçmişi olan firmalarla çalışmalarında fayda vardır. Bu konularda ne yapılırsa yapılsın müşterilerimize telefonda veya yüz yüze görüşmelerimizde ifade ettiğimiz repliği burada da ifade etmek istiyorum. Sprey poliüretan sektöründeki tüketiciye karşı uygulama kalınlığında, hammadde yoğunluğunda, m2 alan ölçümleri,..vb konularda “ yapılabilecek hileler konusu direk uygulayıcı firmanın / ekibin sütüne kalmış” diyebilirim. Yani firmanın helal veya haram kazanç bakış açısına kalmış diyebiliriz.

0541 712 02 04 numaralı telefonumuzu 08:00 – 22:00 arası  arayabilirsiniz. Watsapp üzerinden resim gönderebilirsiniz.

Sprey Köpük fiyatları uygun olduğundan en çok tercih edilen izolasyon ürünüdür.Poliüretan Sprey uygulaması ile ısı köprülerini ortadan kaldıran Püskürtme Poliüretan geleneksel yalıtım uygulamalarına göre daha fazla enerji tasarrufu sağlar! Ama Sprey Poliüretan Köpük yalıtımını seçmek için daha çok neden vardır.

 

Daha az kalınlıkla yüksek yalıtım.
Aşağıdaki resimde 50mm kalınlıktaki Sprey Poliüretan Köpük‘ün sağladığı yalıtıma eş değer farklı yalıtım malzemelerinin kalınlıkları verilmiştir

poliüretan köpük

Sprey Poliüretan Köpük Isı İletkenlik Değeri

Gördüğünüz gibi yalıtım uygulamalarında Sprey Poliüretan Köpük kullanıldığı zaman, aynı ısı yalıtım performansı daha ince bir tabaka ile elde edilebilir.Daha düşük ısı iletkenlik katsayısı.

Aşağıdaki resimde farklı yalıtım malzemelerinin ısı iletkenlik katsayı değerleri karşılaştırıldı:

Poliüretan Köpük Isı iletkenlik katsayıları

Poliüretan Köpük Isı iletkenlik katsayıları

Sprey Poliüretan Köpük uygulaması, kesintisiz yalıtım ve daha düşük ısı iletkenlik katsayısı özelliği ile daha iyi yalıtım yapılmasına olanak sağlar.

Kolay nakliye ve uygulama.

Sprey Poliüretan uygulama alanına özel mobil araç içerisinde ek bir nakliye ödenmeden ulaştırılır. Mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan özel donanımlı makine ve 2 bileşenli sıvı Poliüretan Köpük malzemesi 75 metrelik ısıtıcılı hortum yardımıyla uygulama alanına taşınarak, yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile
Poliüretan Köpük uygulama yüzeyine sprey olarak uygulanır.

Daha hızlı uygulama.

Geleneksel yalıtım uygulamalarına göre daha az personel ile daha fazla alanın yalıtımına olanak sağlar. Sprey Poliüretan Köpük mobil izolasyon aracı ile günde 500-1.500 m² alanın yalıtım uygulaması gerçekleştirilir.

Dayanıklılık.

Sprey Poliüretan Köpük yeni veya eski yapılarda temelden çatıya kadar her noktada kullanıldığı gibi daha farklı
alanların yalıtımında da rahatlıkla uygulanır:

Sprey Poliüretan Endüstriyel çatı yalıtımı
Sprey Poliüretan  Deniz taşıtları yalıtımı
Sprey Poliüretan  Hayvansal barınak yalıtımı
Sprey Poliüretan  Soğuk hava deposu yalıtımı
Sprey Poliüretan  Boru hattı yalıtımı
Sprey Poliüretan  Tank-silo yalıtımı

Poliüretan Köpük Temel Yalıtımı

Poliüretan Köpük Fiyatları

sprey poliüretan köpük fiyatları

sprey poliüretan köpük fiyatları