Sprey Poliüretan Köpük yaşamı daha konforlu hale getirirken enerji tasarrufu elde eder.Çağımızın son teknoloji ürünü yalıtım konusunda kesin çözümler sunar. Sprey Poliüretan Köpük binalarda tabaka halinde ekyersiz yekpare uygulanabilir.Düz ve eğimli çatılar,tavanlar,duvarlar ve zemin kaplamalarıdır.

Sprey Poliüretan Köpük Özellikleri

– %100 e yakın kapalı hücre yapısı vardır.Bu özlliği sayesinde ısı yalıtımıyla beraber Su ve Ses karşısında güçlü bir bariyer oluşturma özelliği kazandırır.
– Hafif bir malzemedir yapılara ağırlık vermez
– Bakteri ve haşeri barındırmaz
– B2 yanma sınıfındadır.(Alevi yürütmez)
– Ozon tabakasına zarar vermez çevrecidir.
– Her türlü yüzeye yapışır

Sprey Poliüretan Köpük Kullanım Alanları

Çatılar,balkon ve teraslar ,bodrum-garaj-sığınak tavanları,temel ve perde beton,hayvan barınakları,iç cephe,tekne ve gemi yalıtımı,tank ve boru yalıtımı,soğuk hava depoları vb.

Sprey Poliüretan Köpük Uygulaması

Sprey poliüretan köpük yüksek basınçlı poliüretan makinası ile uygulanır. Uygulama, makine sistemi, kompresör, hammadde pompaları ve hortumları bulunan mobil sistem ile gerçekleşir. Eğitilmiş personel bu mobil sistemle yerinde uygulamayı gerçekleştirir. Püskürtülen malzeme %100 aderans ile aplikasyon zeminine yapışarak yekparelik sağlar. Yüksek basınçla püskürtüldüğünden en ufak gözenekleri dahi doldurur. Sıvı olarak püskürtülen poliüretan kısa sürede reaksiyona girer, genişler ve sertleşir. Ek yeri olmayan, ısı köprüsü oluşturmayan ve sızdırmazlık sağlayan bir yalıtım sağlanır.

Sprey Poliüretan Köpük uygulama yapılmış olan ev veya iş yerlerinizde kış aylarınız tasarruflu geçer ve yüksek doğalgaz maliyetlerinden kurtulursunuz.Yalıtım esaslarına uygun yapılmış olan izolasyonlar ısıtma ve soğutma bütçesinden ortalama olarak %40 ila %50 arasında tasarruf sağlar ve daha konforlu yaşamanızı sağlar.
Sprey Poliüretan Köpük uygulaması yüksek performansı sayesinde tüm endüstriyel türü yapılar için idealdir.Diğer yalıtım uygulamalarından 1/3 daha az zamanda uygulanır.Ses geçirmez, maliyetleri azaltır,ısı kaybını önler ortalama sıcaklığı-soğukluğu korur,donmayı önler,aydınlatmanın kontrol edilmesine katkı sağlar (Işıkların ürettiği ısıyı muhafaza eder.)
Yüksek ölçekli soğutma ve ısıtma sistemleri için en ideal yalıtım sistemidir.Her türlü yüzeye mükemmel yapışma sağlar ses ve yangın yalıtımına da katkı sağlar.

 

 

Sprey Poliüretan Köpük

Sprey Poliüretan Köpük